Altın İğne Radyofrekans

Altın iğne, cilt bariyerlerini korumak ve cildi yenilemek için vücudun birçok bölgesinde uygulanan bir işlemdir. Cildi gençleştirmek, aydınlatmak, sorunlardan arındırmak için kullanılmaktadır. Çevresel faktörlerin de etkisiyle sarkma, kırışıklık, leke problemleri giderek artmaktadır. Bu istenmeyen görüntülerin giderilmesi için altın iğne uygulamasına başvurulmaktadır. Altın iğne işlemi, cerrahi bir operasyon olmadığı için güvenilir bir şekilde uygulanabilmektedir.

Altın İğne Nedir?

Altın iğne, diğer bir adıyla fraksiyonel radyo frekans uygulaması, cildi gençleştirmeyi ve yenilemeyi amaçlamaktadır. Yaş almanın getirdiği kırışıklıklar, lekelenmeler, deformasyonlar altın iğne yöntemiyle yeniden şekillendirilmektedir. Cilt canlı, parlak görünür ve böylelikle kişi daha genç görünmektedir. Cildin sorunlu olan bölgeleri belirlenmekte ve seanslar şeklinde işlem devam etmektedir. Seansların sayısı kişinin cildindeki deformasyonlara bağlıdır.

Altın İğne Nasıl Yapılır?

Altın iğne uygulaması için öncelikle detaylı bir muayene yapılmaktadır. Bu muayenede istenilen bölgedeki görünümün düzeltilmesi için kaç seans yapılacağı, seansın kaç dakika süreceği, seans aralıklarının nasıl olacağı gibi noktalar belirlenmektedir. Hasta süreç hakkında bilgilendirilmekte ve öncesinde-sonrasında yapılacaklar, dikkat edilecekler aktarılmaktadır.

Altın iğne, fraksiyonel radyo frekans cihazının altın iğne uçları ile sorunlu bölgedeki cilt altına yüksek radyo dalgaları verilmesiyle yapılmaktadır. Altın iğneler 3 milimetre kalınlığında yaklaşık 25 adettir. Kontrollü şekilde ilerleyen bu süreç ihtiyaca göre 35-40 dakika boyunca devam etmektedir. Bu şekilde ciltteki istenmeyen görüntü düzelene kadar seans şeklinde uygulanmaktadır.

Altın iğne uygulamasından sonra ciltte kızarıklık, şişlik oluşabilmektedir. Bu durum günlük hayata dönüşü etkilemez. Hasta işlem sonrası hemen günlük hayata dönebilmektedir.

 

altin-igne-nedir

 

Altın İğne Kullanım Amaçları

Altın iğne işlemi, cilt altındaki tabakalara ulaşarak buradaki dokuları canlandırmaktadır. Deri altındaki kolajen dokularının hasarlı olanları onarılmakta ve yeni kolajen üretimi teşvik edilmektedir. Kontrollü şekilde yapılan işlemle, elastikiyet sağlanmaktadır. Kırışıklıkların giderilmesi, gözeneklerin sıkılaştırılması, akne ve yara izi sorunlarının ortadan kalkması amaçlanmaktadır.

Altın İğnenin Faydaları

Altın iğnenin avantajları oldukça fazladır. Öncelikle altın iğne uygulaması birçok hekim tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Hastalar için de oldukça konforlu olması nedeniyle tercih edilen bir cilt yenileme ve gençleştirme işlemidir.

Altın iğne işleminin diğer uygulamalara göre avantajları;

 • Cilt üzerinde işlem sonrasında kabuklanma veya soyulmanın görülmemesi,
 • İşlem sonrası kızarıklıkların kısa sürede geçmesi,
 • Kalıcı sonuçlar oluşturması,
 • Sadece ilk seanstan sonra bile etkilerin görülmeye başlanması,
 • Cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle kolay yapılabilmesi,
 • Rahat bir işlem süreci olması ve hastanın hemen günlük hayata dönebilmesi olarak sayılabilmektedir.

 

altin-igne-faydalari

 

Altın İğne Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın iğne uygulamasından önce fiziksel muayene yapılmakta ve hastanın şikayetleri dinlenmektedir. Hastanın daha önceden bu şikayetleri için uyguladığı tedavi yöntemleri bulunuyorsa, kullandığı ilaçlar varsa doktoruyla paylaşmalıdır. Herhangi bir yan etki riskini en aza indirmek için önemlidir.

Altın iğne uygulaması öncesinde hasta işlem için hazırlanmaktadır. İşlemin yapılacağı bölge temizlenmektedir. Ağrı veya acı hissi yaşanmaması için lokal anestezik kremler uygulanmaktadır. Krem etki ettikten sonra işlem yapılmaya başlanmaktadır.

Altın iğne uygulamasından sonra güneş ışınlarından cildi korumak oldukça önemlidir. Yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler etkilidir.

Altın İğne Kimlere Uygulanır?

Altın iğne uygulaması, ciltteki çoğu kusuru tedavi edebilmek üzerine planlanmıştır. Yüz bölgesinde vücutta, ilgili alanlara uygulanabilmektedir. Örneğin yüzdeki sivilce izinden, bacaktaki çatlağa kadar geniş yelpazeye sahiptir. Kullanım alanı oldukça geniş olan bu işlem aşağıdaki durumlarda uygulanabilmektedir.

 • Ciltteki lekeler,
 • Yara izleri, yanık izleri,
 • Çatlaklar,
 • Yaşlanma belirtileri,
 • Kırışıklıklar,
 • Dekolte bölgesi,
 • Akne ve sivilce izleri,
 • Göz çevresindeki morluklar,
 • Sarkık bölgeler,
 • Göz çevresi morlukları

 

altin-igne-nasil-yapilir

 

Altın İğne Fiyatları

Altın iğne fiyatları birçok değişkene bağlıdır. En önemli faktör, altın iğne işleminin uygulanacağı bölgedir. Bölgenin alan genişliği, işlem süresini belirlemektedir. İkinci bir faktör de deformasyon yoğunluğudur. Deformasyon ne kadar derin ve yoğunsa, seans süresi de o kadar artmaktadır. Bu nedenle hastanın durumuna göre bir planlama yapılmaktadır. Altın iğne fiyatları hakkında bilgi almak için Op. Dr. Can KOPAL ile iletişime geçebilirsiniz.

Altın iğne tek seans yeterli mi?

Altın iğne uygulanacak duruma göre tek seansın yeterli olmadığı bir işlemdir. Genellikle akne ve leke tedavileri gibi durumlarda en az 4-6 seans gerektirmektedir.

Altın iğne etkisi ne kadar sürer?

Altın iğne işleminin kalıcılığı 10-12 ay arasında değişmektedir.

Altın iğneden kaç gün sonra banyo yapılır?

Altın iğne işleminin yapıldığı gün o bölgeye 24 saat boyunca su değmemesi gerekmektedir. Yani işlemden sonraki gün banyo yapılabilmektedir.

Altın iğne cildi beyazlatır mı?

Altın iğne cildin daha parlak, daha genç görünmesine yardımcı olmaktadır.

Altın iğne kaç ayda bir yapılır?

Altın iğne işlemi, hastanın durumuna göre değişmekle beraber genellikle ayda bir seanslarla yapılmaktadır.

Altın iğne kaç yaşında yapılmalı?

Altın iğne işlemi için 18 yaş üzeri olmak gerekmektedir.

Detaylı Bilgi İçin

Merak ettiğiniz konuları bize iletin, sizinle iletişime geçelim.

Konu seçiniz

Bunlar da İlginizi Çekebilir

lazer-epilasyon
Lazer Epilasyon

Kıllanma basit bir kozmetik sorun olmaktan çok psikolojik ve sosyal yönleri olan bir …

Devamını Oku
genclik-asisi
Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı, H-100 aşısı ve IAL sistem uygulaması olarak da bilinen kozmetik bir uy…

Devamını Oku
gold-plazma-uygulamasi
Gold Plazma Uygulaması

İçerik Güncelleniyor...…

Devamını Oku