Gıdı Vaser Liposuction Estetiği

Gıdı vaser liposuction estetiği operasyonun temel amacı gıdı bölgesinde yer alan ve kişiye estetik ve sağlık açısında rahatsızlık veren yağ dokularının giderilmesidir.

Gıdı Vaser Liposuction Nedir?

Gıdı vaser liposuction estetiği çene altında bulunan gıdı dokusundaki fazla yağlara ultrasonik ses dalgaları göndererek yağ hücrelerini sıvılaştırmayı sağlayan işlemdir. Ultrasonik ses dalgaları bölgede katı durumda olan yağların eriyerek parçalanmasını sağlar. Bu yağ hücreleri sıvılaştırıldıktan sonra ince kanüller yardımıyla vücuttan alınır. Yapılan bu işlem kişiden kişiye göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama yarım saat kadar sürer. Gıdı vaser liposuction sonrasında sağlıklı beslenen, düzenli egzersiz yapan kişiler, bu bölgede yeniden yağ birikimi olmayacağından hayatları boyunca tekrar aynı problemlerle karşılaşmazlar.

Gıdıya Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Gıdı vaser liposuction uygulaması için öncelikle hasta muayene edilir. Şikayetleri dinlenir ve nasıl bir beklentisi olduğu öğrenilir. Uygulama öncesi ön ve yan açıdan fotoğraflar çekilir. Yağ alımının yapılacağı bölgeler işaretlenir. Bölgede deri fazlası olup olmadığı incelenir. Cildin elastikiyetine göre kesi yerleri belirlenir. İşlem genel anestezi ya da lokal anestezi ile uygulanabilir. Hangi anestezi yönteminin seçileceği doktor tarafından belirlenir. Uygulama çene altından olacağında ortalama yarım santimlik bir kesi yapılması yeterlidir ve tek bir bölgeye yapılacak işlem ortalama 45 dakika- 1 saat arasında sürer. Yağ çekme için bölgeye enjekte edilen özel sıvılarla bölge uygulamaya hazırlanır. Bölgeye verilen ışın ve ses dalgalarıyla yağ dokuları parçalanır ve kolay bir şekilde alınır.

Gıdı Vaser Liposuction Kimlere Uygulanır?

Gıdı vaser liposuction estetiği gıdı bölgesinde var olan yağlardan zayıflama ve egzersiz gibi yöntemlerle kurtulamayan kişiler için uygundur. Kişinin genel sağlık durumunun iyi olması, 18 yaşından büyük olması, obezite boyutunda kilolu olmaması bu işlemin yapılabilmesi için ön koşullarıdır. Kronik hastalıkları olan ve farklı sağlık sorunları yaşayan kişilerin işleme uygunluğu doktor tarafından değerlendirilir.

 

gidiya-vaser-liposuction-nasil-yapilir

 

Gıdı Vaser Liposuction İle Gıdı Lipoliz Arasındaki Farklar

Gıdı vaser liposuction ile gıdı lipolizi arasında bazı farklar vardır. Bu farkların bazıları şu şekilde sıralanabilir;

  • Vaser liposuction işlemi için çene bölgesine ufak bir kesi yapılır, lipoliz işleminde ise kesi yoktur.
  • Yağ aldırma amaçlı uygulanan liposuction sonrası kesi yerinin düzelmesi 3-4 hafta kadar sürer. Lipoliz işleminde kesi olmadığı için bu süre daha kısadır.
  • Liposuction işlemi direkt olarak bölgeye deri altından yapılan müdahaledir lipoliz derinin üzerinden yapılan bir işlemdir.
  • Lipoliz işlemi daha hafif sorunlarda ve daha az yağ dokusunda tercih edilirken daha kapsamlı bir çözüm için liposuction tercih edilebilir.

Gıdı Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Liposuction işlemi lokal anestezi ile yani bölgesel uyuşturma ile yapıldıysa kişi 1-2 saat içerisinde taburcu olur, genel anestezi uygulanan kişiler ise ortama 6-7 saat içerisinde taburcu edilebilir. Bu işlem sonrasında kişiye özel bir gıdı maskesi verilir. Bu maske gıdının toparlanmasını ve alınan yağ dokusu sonrasında sarkmasını engeller. Maskenin 1 hafta boyunca çıkarılmaması ve 24 saat takılması önerilir. Daha sonraki 2 hafta boyunca da maske sadece geceleri takılır bu sayede ödem hızlı şekilde dağılır ve deri sıkılaşır. Vücut yeni görünümüne daha hızlı bir şekilde adapte olur. İlk 2-3 gün boyunca bölgede morluk ve ödem görülmesi normal kabul edilir bu durum 1 hafta içerisinde kendiliğinden düzelecektir.

Gıdı Vaser Liposuction Fiyatları

Gıdı vaser liposuction fiyatları işlemin yapılacağı merkeze, doktorun tecrübesine, kullanılacak anestezi türüne ve benzeri değişkenlere göre belirlenmektedir. Gıdı estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Can Kopal ve ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin

Merak ettiğiniz konuları bize iletin, sizinle iletişime geçelim.

Konu seçiniz

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bleferoplasti-goz-kapagi-estetigi
Göz Kapağı Estetiği (Bleferoplasti)

Göz ve göz çevresi yüze güzel görünüm veren önemli yapılardan bir tanesidir. Bu bölge…

Devamını Oku
cene-implanti-mentoplasty
Çene İmplantı (Mentoplasty) Estetiği

Mentoplasti, çene ucu (mentum) bölgesindeki şekil bozukluklarını düzeltmek için yapıl…

Devamını Oku
kepce-kulak-ameliyati
Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasty)

Sahip olduğumuz genler vücudumuzu oluşturan organların yapısını ve şeklini belirlemek…

Devamını Oku