Kol Germe (Brakiyoplasti) Estetiği

Yaşlanmayla birlikte derinin elastikiyetini kaybetmesi veya aşırı kilo alıp vermeden sonra kol bölgesinde sarkmalar meydana gelebilmektedir. Kol germe ameliyatı, koltuk altı ile dirsek arasında deri gevşekliği ve sarkması olan hastalara başarıyla uygulanabilir. Bu ameliyat   gevşemiş, aşağıya doğru sarkmış kol derisini daha düzgün hale getirmeye ve germeye  yönelik yapılan bir ameliyattır. Deri sarkması ile birlikte yağ birikimi varsa kol germe ameliyatı ile birlikte yağ emme işlemi başarıyla uygulanabilmektedir.

Ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır ve 2-3 saattlik bir süreyi gerektirir. Ameliyat bitiminde kol bölgesine kolu saran korse bandaj uygulanacaktır. Bu bandaj iyileşmenin gelişimine bağlı olarak 4-6 hafta sürekli olarak kullanılmalıdır.

Kol altında ciddi citt sarkmaları olanlar, kilo alıp vermeye bağlı olarak kol altında yağlanma ve cilt sarkması  olan hastalar bu ameliyattan oldukça fayda sağlayabilirler.

Ameliyattan sonra ameliyat bölgesinde şişme ve morarmalar olabilir. Morarmanın ve şişmenin şidettine göre 7 gün ile 15 gün içerisinde kol iyi bir görünüme kavuşacaktır. Hafif olmamak kaydıyla günlül işlerinizi bir hafta on gün içinde yapabilecek duruma gelebilirsiniz ancka fiziksel olarak normale dönmeniz zaman alacaktır. 

İyileşme tamamlandıktan sonra kol içinde koltuk altından dirseğinize kadar uzanan ve normal pozisyonda durduğunuzda görülmeyecek yerleşimli bir iz olacaktır. Bu iz ilk 6 ay içerisinde kırmızı ve kahverengi olacaktır. Yara gelişimine bağlı olarak 1-2 sene içerisinde yara izi ten rengine dönecek ve sizi rahatsız etmeyecek bir konuma gelecektir. Burada unutulmaması gereken yara iyileşmesinin kalitesi yaranın iyi dikilmesi olduğu kadar genetik faktörlerinde önemli rol oynadığıdır.

 

kol-germede-karsilasabilecek-riskler

 

Kol Germede Karşılaşabilecek Riskler 

  • Kanama
  • Enfeksiyon
  • Yara iyileşmesinde gecikme
  • Kötü yara iyileşmesi
  • Kolun iç bölesinde uyuşukluk

İlgili içerik: Popoya Yağ Enjeksiyonu (Brazilian Butt Lift)

Detaylı Bilgi İçin

Merak ettiğiniz konuları bize iletin, sizinle iletişime geçelim.

Konu seçiniz

Bunlar da İlginizi Çekebilir

tup-mide-ameliyatindan-sonra-estetik-ameliyatlar
Tüp Mide Ameliyatından Sonra Estetik Ameliyatlar

Tüp mide ameliyatı sonrasında büyük miktarlarda kilo kaybı yaşandığından vücudun gene…

Devamını Oku
labioplasti-vajen-dudak-kucultulmesi-estetigi
Labioplasti (Vajen Dudak Küçültülmesi Estetiği)

Labioplasti, kadınların dış genital bölgesindeki küçük ve büyük dudakların şeklini ve…

Devamını Oku
karin-germe-estetigi
Karın Germe Estetiği

Sağlıklı ve daha güzel bir görünüm için egzersizler, diyetler veya alternatif tıp uyg…

Devamını Oku