Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı, H-100 aşısı ve IAL sistem uygulaması olarak da bilinen kozmetik bir uygulamadır. Cildin yenilenmesini sıkılaşmasını destekleyen bu aşı son yılların en popüler uygulamalarından biridir. Cilt kusurlarını gidermeye yönelik içeriği ile kırışıklıkları giderme ve donuk görünümü canlı hale getirmeyi sağlayabilen gençlik aşısı her cilt tipine uygundur.

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı yaşlanma belirtileri ile mücadele etme amacıyla tercih edilen estetik bir uygulamadır. Aşının yaşlanmanın getirdiği kusurları azaltma ve yavaşlatma etkisi vardır. Cerrahi müdahale gerektirmeyen ve kısa süre içerisinde etkisi fark edilir hale gelen gençlik aşısının farklı türleri vardır. Uygulama yapılacak cildin ihtiyacına göre farklı karışımlar hazırlanabilir ve aşı olarak uygulanabilir. Ciltteki proteinlerin yapı taşı olan ve yaşlanmayı yavaşlatan aminoasitler, hyaluronik asit ve benzeri faydalı maddeler ile hazırlanan serumun mezoterapi yöntemi ile cilde uygulandığı bu yöntemde ciltteki bağ dokusunu oluşturan fibroblast hücrelerinin sentezi tetiklenir. Bu sayede cilt beslenir ve yenilenir. Aşının etkileri uzun sürelidir ve oluşabilecek yeni leke, kırışıklık gibi kusurların oluşma hızını belirgin şekilde düşürür.

 

genclik-asisi-nedir

 

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Gençlik aşısı uygulaması için öncelikle uygulama yapılacak bölge dezenfekte edilir. Ardından uyuşturma etkili bir krem bölgeye uygulanır ve yaklaşık yarım saat kadar bekenir. Geçen bu sürede bölge uyuşur, krem ciltten temizlendikten sonra uygulama yapılır. Gençlik aşısı çok ince iğneler cilt altına enjekte edilir. Aşı ile birlikte altın iğne, dermapen, dermaroller ve benzeri yöntemler de kullanılabilir. Bu işlemler birbirinin etkisini destekleyip artırabildiğinden farklı uygulama kombinasyonları tercih edilebilmektedir. Aşının uygulanma süresi yaklaşık 15-20 dakikadır. Gençlik aşısı 12-14 gün aralıkla birden fazla seans halinde uygulanır. Kaç seans uygulama yapılacağı cildin durumuna göre değişkenlik göstermekle birlikte aşının ilk seanstan itibaren etki göstermeye başladığı bilinmektedir.

Gençlik Aşısı Ne İşe Yarar?

Gençlik aşısı ya da diğer adı ile gençlik serumu yüz, dekolte, el, saç, göz çevresi, diz bölgesi, iç kol ve çatlak bulunan bölgelere uygulanabilir. Bu aşı ile cilt kaybettiği nemi kazanır ve sıkı, elastik bir görünüme kavuşabilir. Gençlik aşısı aynı zamanda kişiyi UVB radyasyonu hasarından da korur. Cilt rengini, yapısını ve görünümünü dışarıdan fark edilir şekilde iyileştiren gençlik aşısı cildin pürüzsüz, genç ve canlı görünmesini sağlar. Cildindeki yaşlanma etkilerinden kurtulmak isteyen ve cildinin gençlik yıllarındaki ışıltısına yeniden kavuşmasını isteyen kişiler gençlik aşısını tercih edebilmektedir .

Gençlik Aşısının İçinde Ne Var?

Gençlik aşısı içeriği kişide görülen cilt problemlerine göre özel olarak hazırlanabilir. Gençlik aşıları genellikle hyaluronik asit içerir. Bu madde cildin nem ihtiyacını karşılar. Bunun yanı sıra mannitol içeren antioksidan içeren ve ödem giderici etkisi olan madde, kırışıkların giderilmesinde rolü olan kolajen, peptit gibi maddeler, vitaminler ve aminoasitler gençlik aşısının içerisinde bulunabilir.

 

genclik-asisinin-icinde-ne-var

 

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanır?

Gençlik aşısı ihtiyaç duyulması halinde her cinsiyetten ve 18 yaşının üzerindeki her yaştan kişiye uygulanabilir. Ancak genellikle 30 yaşın üzerindeki kişilere önerilir. Çünkü 30 yaşından itibaren kişinin cildindeki hyaluronik asit miktarı azalmaya başlar. Cildinde kırışıklık, leke, renk bozukluğu, mat görünüm ve benzeri olan kişiler bu uygulamayı tercih edebilirler. Yapılan aşı sonrasında kişinin cildindeki hücre yenilenmesi destekleneceğinden ve serum içerisindeki maddeler cildi iyileştmeye başlayacağından bu olumsuz etkilerden kurtulmak mümkündür.

Gençlik Aşısı Fiyatları

Gençlik aşısı fiyatları estetik cerrahi ameliyatlarına kıyasla oldukça uygundur. Kesisiz ve hızlı bir işlem olan gençlik aşısında kullanılan maddeler ve maddelerin markaları değişkenlik gösterebilir. Bu durum gençlik aşısının fiyatlarını etkiler. Aşı uygulamasının kaç seans uygulanacağı ve hangi merkezde yapıldığı da fiyatı etkileyen diğer faktörler arasındadır. Gençlik aşısı İzmir kentinde Op. Dr. Can Kopal ve ekibi tarafından uygulanan bir estetik işlemdir. Bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin

Merak ettiğiniz konuları bize iletin, sizinle iletişime geçelim.

Konu seçiniz

Bunlar da İlginizi Çekebilir

gold-plazma-uygulamasi
Gold Plazma Uygulaması

İçerik Güncelleniyor...…

Devamını Oku
dermabrazyon-ve-dermapen
Dermabrazyon ve Dermapen

İçerik Güncelleniyor...…

Devamını Oku
altin-igne-radyofrekans
Altın İğne Radyofrekans

Altın iğne, cilt bariyerlerini korumak ve cildi yenilemek için vücudun birçok bölgesi…

Devamını Oku