Labioplasti (Vajen Dudak Küçültülmesi Estetiği)

Labioplasti, kadınların dış genital bölgesindeki küçük ve büyük dudakların şeklini ve boyutunu değiştirmek için yapılan cerrahi bir prosedürdür. Labioplasti denince ilk akla gelen genellikle labia minora'nın küçültülmesi işlemidir. Labia Minoranın (Küçük dudakların) gerektiğinden büyük ve asimetrik olması görsel ya da fizyolojik rahatsızlık verebilir. Bunun dışında labia majora'nın düzleşmiş olmasından dolayı dolgunlaştırılması ve daha feminen bir görünüm kazandırılması da mümkündür. Dolgunlaştırılma işlemi yağ enjeksiyonu ya da hyalüronik asit enjeksiyonu ile yapılabilir.

Bu işlemler lokal anestezi altında yapılabilmekte ve işlemden kısa bir süre sonra hasta evine gidebilmektedir.

Avantajları:

Estetik nedenler: Labioplasti, labial dudakların görünümünü ve şeklini değiştirerek kadınların genital bölgesinde daha estetik bir görünüm elde etmelerine yardımcı olabilir.

Büyük veya asimetrik labial dudaklar bazı kadınlar için rahatsızlık veya kaba bir görünüm oluşturabilir. Labioplasti, bu tür rahatsızlıkları gidererek fiziksel ve duygusal rahatlama sağlayabilir. Cinsel işlev bozukluklarına yardımcı olabilir: Bazı kadınlar büyük labial dudaklar nedeniyle cinsel ilişki sırasında rahatsızlık veya ağrı yaşayabilirler. Labioplasti, bu tür durumların önlenmesine veya azaltılmasına yardımcı olabilir.

 

labioplasti

 

Dezavantajları:

Cerrahi riskler: Her cerrahi işlemde olduğu gibi, labioplasti de birtakım riskler taşır. Bunlar arasında enfeksiyon, kanama, anesteziye bağlı komplikasyonlar ve duyusal kayıplar bulunabilir (ameliyattan sonraki bir kaç ayda normale dönmektedir).

İyileşme süreci: Ameliyat sonrası iyileşme süreci bazen uzun olabilir ve hastanın normal günlük aktivitelere geri dönmesi zaman alabilir.

Estetik sonuçlar: Her zaman olduğu gibi, labioplasti sonrası elde edilen estetik sonuçlar kişiden kişiye değişebilir.

İlgili İçerik: Meme Küçültme Estetiği 

Detaylı Bilgi İçin

Merak ettiğiniz konuları bize iletin, sizinle iletişime geçelim.

Konu seçiniz

Bunlar da İlginizi Çekebilir

popoya-yag-enjeksiyonu-brazilian-butt-lift
Popoya Yağ Enjeksiyonu (Brazilian Butt Lift)

Popoya yağ enjeksiyonu (BBL), popo bölgesinin daha dolgun ve daha şekilli bir görünüm…

Devamını Oku
uyluk-germe-thight-lift
Uyluk (Bacak) Germe Estetiği (Thight Lift)

Uyluk germe ameliyatı, zayıflama ameliyatları ya da diyet yapmak suretiyle aşırı kilo…

Devamını Oku
anne-estetigi
Anne Estetiği

Anne estetiği, genellikle gebelik sonrasında vücutta meydana gelen ve kişiyi rahatsız…

Devamını Oku