İp-Askı Uygulaması

İp askı uygulaması yüzün şeklini daha estetik bir hale getirme ve yanakları ve gıdıyı kalkık göstermede kullanılan estetik uygulamadır. Bölgede bulunan dokuları deforme etmeden ve cildi çok fazla germeden yüzü yukarı kaldıran bu uygulama hem yara izlerini gizlemek için hem de farklı kozmetik amaçlarla uygulanabilmektedir.

İp Askı Uygulaması Nedir?

İp askı uygulamaları cerrahi müdahale olmadan yüzü germe olanağı tanır. Cildin altına yerleştirilen özel ipler sarkan yüzü oval bir şekilde yukarı çekmeyi sağlar. Daha dinç ve genç bir görünüm için tercih edilen bu yöntemde kullanılan ipler zaman içerisinde cilt altında kaybolur. Bu ipler eriyerek kaybolana kadar cildin tek ya da iki yönünde zıt yönde çıkıntılar bulunur ve bu şekilde cilt yukarı çekilir. Kaş kaldırma, gözleri badem şeklinde gösterme, çene kontürünü belirgin hale getirme, yüz sarkmalarını iyileştirme amaçlarıyla kullanılan ip askı uygulaması ileri derecede sarkma ve kırışıklık sorunu yaşayan kişilerin de sonuçlarından memnun kalacağı bir estetik uygulamadır. İşlem lokal anestezi ile uygulanır ve acı hissedilmez, uygulama sonrasına aynı gün içerisinde kişi günlük hayatına dönebilir.

İp Askı Yöntemi Hangi Bölgelere Uygulanır?

İp askı yöntemi özellikle yüz ve boyun bölgelerindeki cilt problemleri için tercih edilmektedir. Ancak bu yöntem vücudun farklı bölgelerinde de uygulanabilir. Meme deformasyonlarında ve sarkmalarda da ip askı yöntemi kullanılabilir. Kalça bölgesindeki sarmalarda, kollarda ve bacaklarda görülen sarkmalarda bu bölgelerin sıkılaştırılması ve yukarı kaldırılması için de ip askı yöntemi kullanılabilmektedir. İşlem yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanır ve cildin altına ince iğnelerle girilerek cilt boyunca ilerleyen ipler yerleştirilir. Daha sonra bu ipler yukarı doğru çekilerek bölgenin toparlanması sağlanır. İpler cilt altına bir ağ şeklinde de yerleştirilebilir, bu uygulama biçimi ip askı yönteminin etkisini arttırmaktadır.

İp Askı Uygulaması Avantajları Nelerdir?

İp askı uygulaması cerrahi bir işlem değildir ve bu sayede daha konforlu ve hızlı bir iyileşme süreci avantajını sunar. Kaslar üzerinde herhangi bir olumsuz etki bırakmayan işlem kişinin doğal görünümünü bozmadan görüntüsünü iyileştirir. Mimik hareketlerini etkilemez. Kaş bölgesine uygulanan ip askı yöntemi gözlerin bakışlarındaki genç, dinç ifadeyi yeniden kazandırır. Yapılan işlem sırasında yerleştirilen ipler yerleştirildikleri bölgedeki kolajen üretimini destekler ve cilt zaman içerisinde yenilenip parlaklık kazanabilir. İp askı uygulamasının bir diğer avantajı da kişinin aynı gün içerisinde normal yaşantısına hızlı biçimde dönebilmesidir.

 

ip-aski-uygulamasi-avantajlari-nelerdir

 

İp Askı Kimlere Uygulanabilir?

Yaşlanmanın en önemli belirtilerinden biri olan sarkma ve kırışıklık sorunu ip askı uygulaması ile giderilebilir. Yöntem yaşı ilerleyen ve daha genç gözükmek isteyen kişilere uygulanabilir. Bu yönteme ihtiyaç duyan ve cildinde bu tip sorunlar olan kişilerde ip askı yöntemi tercih edilebilir. Yüz gerdirme ameliyatlarına bir alternatif oluşturan bu yöntem Fransız askısı, ip askı, yüz askılama isimleri ile de bilinir. Modern bir yöntem olan ve giderek popülerliği artan ip askı yöntemi 30 yaşın üzerindeki kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir. Ciltteki sarkma miktarının ciddi derecelere ulaşmadığı kişilerde etkisi belirgin şekilde gözüken bu yöntemin riskleri de oldukça azdır.

İp Askı Yöntemi Fiyatları

İp ile yüz germe işleminin fiyatları uygulanacak ipin markasına ve cinsine, ip sayısına, ciltteki problem seviyesine, uygulamayı yapacak olan hekime ve benzeri pek çok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. İşlem yapacak olan hekim öncelikle hastanın işleme uygunluğunu inceler daha sonra kullanılması gereken yöntemi ve ip sayısını belirler ve hastaya fiyat ile ilgili net bilgi bu şekilde verilebilir.

Detaylı Bilgi İçin

Merak ettiğiniz konuları bize iletin, sizinle iletişime geçelim.

Konu seçiniz

Bunlar da İlginizi Çekebilir

dermabrazyon-ve-dermapen
Dermabrazyon ve Dermapen

İçerik Güncelleniyor...…

Devamını Oku
altin-igne-radyofrekans
Altın İğne Radyofrekans

Altın iğne, cilt bariyerlerini korumak ve cildi yenilemek için vücudun birçok bölgesi…

Devamını Oku
genclik-asisi
Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı, H-100 aşısı ve IAL sistem uygulaması olarak da bilinen kozmetik bir uy…

Devamını Oku