Meme İmplant ile Dikleştirme Estetiği

Meme implant ile dikleştirme estetiği popüler estetik operasyonlardan biridir. Meme dokusunun büyük olması, sık yaşanan kilo değişiklikleri, emzirme ve kalıtım memelerin sarkmasına ve estetik açıdan kötü görünmesine neden olabilir. Buna benzer durumlardan rahatsız olan kişiler kaybedilen meme dokusunun implant ile yerine konulması ve memelerin dikleştirilmesi için estetik müdahalelere başvurabilirler.

Meme İmplantı Nedir?

Birbirinden farklı yöntemler ile yapılan ameliyatlarla, özel şekilde üretilen protezler (meme implantları) ile memelerin fiziksel görünümünün iyileştirilmesi işlemi meme implantı ameliyatı olarak adlandırılır. Bu ameliyatlarda meme dokusunun içerisindeki boşalmış, sarkmış alanın doldurulması amacıyla meme implantı olarak isimlendirilen dolgu maddeleri kullanılır. Bu dolgu maddeleri çeşitli malzemelerden üretilebilir ve çeşitli boyutlarda olabilir. Meme dolgusu ile memelerin irileştirilmesi, dikleştirilmesi mümkündür ve form bozuklukları giderilerek estetik bir görünüm oluşturulabilir. Meme implantı ile dikleştirme operasyonu oldukça sık uygulanan bir estetik ameliyatıdır. Bu ameliyat kişinin fiziksel görünümünü iyileştirir ve bu konuyla ilgili kaygı ve huzursuzluklarını giderdiğinden psikolojisine de olumlu yönde katkı sağlayabilir.

 

meme-implanti-nedir

 

Meme İmplant Nasıl Yapılır?

Meme implantı ya da bilinen adı ile silikonlar meme altından 4-5 santimlik kesiler açılarak meme içerisine yerleştirilir. Protez meme dokusunun içerisine yerleştirilmez. Meme dokusunun alt kısmına ya da göğsü kafesinin altında yer alan kasın altına yerleştirilir. Ne büyüklükte bir meme implantının takılacağı ve nasıl bir yöntem kullanılacağı hasta ile yapılan görüşme ve yapılan muayenenin sonucunda netleştirilir. Ameliyatı olacak kişinin anatomik yapısı, deri esnekliği gibi faktörler implantın nereye yerleştirileceği konusunda etkili olan faktörlerdir. Meme implantları pek çok farklı firma tarafından üretilir ve burada önemli noktalardan biri de güvenilir bir firmanın implantını kullanan hekimleri tercih etmektir. Meme implantı yerleştirildikten sonra yara izi en az görünür olacak şekilde ameliyat noktalanır. Ameliyat ortalama 1 saat kadar sürer ve hasta o gün hastanede kalır. Meme silikonları ile kanser hastalığının ilişkisi olup olmadığı konusu da meme implantı ile dikleştirme yaptırmak isteyen kişilerin araştırdığı bir konudur. Meme implantının kansere yol açtığı ile ilgili bir araştırma ve veri yoktur ve bu operasyonlar düşük riskli ameliyatlar arasında yer almaktadır.

İmplantlı Meme Dikleştirme Riskleri

Ameliyat öncesinde yapılan değerlendirmeler ve görüşmeler sırasında ameliyatı gerçekleştirecek cerrah operasyonun risklerini hasta ile paylaşır. İmplantlı meme dikleştirme ameliyatı komplikasyon riski düşük olan bir operasyondur ve bu riskleri minimize etmek için hasta ile doktorun işbirliği içerisinde olması önemlidir. Riskler arasında enfeksiyon, kanama, kesi izinin görünür olması ve ameliyatın istenen estetik görüntü oluşturulacak şekilde sonuçlanmaması sayılabilir. Bu risklerin görülme ihtimalini azaltmak için alanında uzman bir hekim seçmek ve hekimin ameliyat ile ilgili yaptığı önerileri dikkate almak önemlidir.

 

meme-implant-nasil-yapilir

 

İmplantlı Göğüs Dikleştirme Sonrası

Meme dikleştirme ameliyatından sonra yaşanan süreçte kişiler günlük hayatlarına hızlı biçimde dönerler. İlk gün hastanede kalan hastalar yaklaşık 4-5 günlük ev istirahatinden sonra eski yaşantılarına dönebilmektedir. Ameliyattan sonraki 4-6 hafta problemsiz şekilde geçtikten sonra üst bedenin aktif kullanıldığı yüzme, ağırlık kaldırma gibi sporlara dönebilirler. Ameliyat sonrasında yapılacak muayenelere düzenli olarak gitmek ve verilen ilaçları düzenli kullanmak iyileşme sürecinin sorunsuz geçmesi için önemlidir.

Meme İmplantı İle Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları, ameliyatı gerçekleştirecek olan hekimin tecrübesine, ameliyatın yöntemine, operasyon esnasında yapılması planlan protezin çeşidine ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. Meme dikleştirme ameliyat fiyatları ile ilgili net bilgiyi yapılacak ön görüşme ve tetkikler sonrasında alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin

Merak ettiğiniz konuları bize iletin, sizinle iletişime geçelim.

Konu seçiniz

Bunlar da İlginizi Çekebilir

meme-buyutme-meme-implant-estetigi
Meme Büyütme (Meme İmplant) Estetiği

Silikon implant ile meme büyütme; koltuk altından, meme başı çevresinden veya meme al…

Devamını Oku
meme-diklestirme
Meme Dikleştirme Estetiği

Doğum yaptıktan ya da emzirdikten sonra birçok kadının göğüslerinde dolgunluk kaybı v…

Devamını Oku
meme-kucultme
Meme Küçültme Estetiği

Estetik meme küçültme ameliyatı, kadının dış görünümünü düzeltmek amacıyla yapılan ko…

Devamını Oku