Elmacık Dolgusu

Elmacık dolgusu, geçici dolgu maddeleri, cerrahi protezler ve kök hücreler ile zenginleştirilen yağ enjeksiyonları ile uygulanır. İlerleyen yaş ile birlikte yüzde azalan yağ dokusunu ve yorgun görüntüyü gidermek amacı ile uygulanan bu estetik işlem yüz hatlarını daha belirgin hale getirerek kişinin çıkık elmacık kemiklere sahip olmasını sağlar.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık kemiği dolgusu yüzün ifadesini ve görünümünü etkileyen bir bölge olan elmacık kemiklerinin daha belirgin hale gelmesini sağlamak için yapılan estetik uygulamadır. Bu işlemi genellikle orta yaş ve üzeri kişiler tercih etmektedir ancak ihtiyaç duyulması halinde daha genç yaşlarda da yapılabilir. Elmacık dolgusu hem kadınlara hem erkeklere uygulanabilen hızlı ve konforlu bir uygulamadır. Ciltteki yaşlanma belirtilerini ve hacim kayıplarını gidermeyi sağlayan elmacık kemiği dolgusu uygulaması çöküntüleri gidermek amacıyla yapılmaktadır. Yapılan işlem ile elmacık kemikleri daha çıkık, görünür ve yüz daha genç, diri görünür.

Elmacık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık dolgusu yapılırken tercih edilen birden fazla dolgu maddesi vardır. Bu dolgu maddeleri farklı içeriklere sahiptir. Elmacık dolgusunda kullanılan madde hyaluronik asit gibi hücre yenilenmesini destekleyici faydalı maddeler içerebilir ve bu da uygulama yapılan bölgenin daha hızlı iyileşmesini ve bölgenin genelinin daha iyi görünmesini sağlar. Uygulama yapılmadan önce elmacık kemiklerinin olduğu bölgeye uyuşturma etkisi olan anestezik krem sürülür ve yaklaşık yarım saat beklenir. Yarım saat içerisinde bu krem etki eder ve özel olarak hazırlanan madde bölgeye enjekte edilir. Bu krem sayesinde kişi acı hissetmez. Elmacık dolgusu yağ enjeksiyonu ile de yapılabilir. Bunun için kişinin vücudunun belirli bir bölgesinden liposuction yöntemi ile gerekli miktarda yağ alınır. Bu yağ özel bir işlemden geçirilerek yüze enjekte edilebilir hale getirilir ve kullanılır. Yağ enjeksiyonu yapılırken kök hücre içeriği isteniyorsa liposuction ile alınan madde onaylı bir kök hücre laboratuvarına gönderilir ve hazırlatılır. Kök hücre içerikli yağ işleme hazır olduğunda elmacık kemiklerine enjekte edilir.

 

elmacik-dolgusu-nasil-yapilir

 

Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Elmacık kemiği dolgusu pek çok kişiye uygulanabilir. Elmacık kemiği dolgusunun uygulanabileceği kişiler şu şekilde sıralanabilir:

  • 18 yaş üzerindeki kişiler
  • Yüzünde, özellikle elmacık kemiklerinin olduğu bölgede çöküntü, hacim kaybı olanlar.
  • Dolgun elmacık kemiği görüntüsüne sahip olmak isteyen kişiler
  • Yüzünde yaşlanmaya bağlı gelişen kırışıklıklar olan kişiler

İşlem, gebelere, emziren kadınlara, kanser hastalarına ve genel sağlık durumu bu işleme elverişli olmayan kişilere uygulanamaz. Felç geçmişi olan ve kronik hastalıkları olan kişilere işlemin uygulanıp uygulanamayacağına doktor gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra karar verebilir.

Elmacık Dolgusu Riskleri

Yanak dolgusu olarak da bilinen elmacık dolgusu işlemi düşük riskli bir uygulamadır. Yan etkileri oldukça nadir görülür. İşlem yapıldıktan sonra uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklık görülebilir. Bu kızarıklık 3-4 saat içerisinde geçer. Elmacık dolgusu riskleri uzman doktor tarafından uygulandığında oldukça düşüktür ve yapılan bu işlemin cilde ya da genel sağlığa bilinen herhangi bir zararı yoktur. İşlem sırasında cilt altına enjekte edilen dokular zaten vücutta var olan maddeleri içerdiğinden alerji oluşması beklenmez. Bu konuda en hassas olunması gereken nokta işlemin mutlaka bir hekim tarafından, steril ortamda yapılmasıdır. Bilgisiz ve yetkisiz kişiler tarafından yapılan yanlış uygulamalar kişilerin sağlığını tehlikeye atabilmektedir.

Elmacık Dolgusu Fiyatları

Elmacık dolgusu fiyatları yapılacak dolgunun çeşidine, miktarına, dolgunun markasına ve işlemi uygulayacak olan hekimin tecrübesine göre belirlenir. Uygulama için tercih edilen belirli dolgu miktarları vardır ancak daha fazla dolgu maddesi talep edilmesi halinde fiyatta değişiklikler görülebilir. Yüz dolgusu fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için Op. Dr. Can Kopal ve ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin

Merak ettiğiniz konuları bize iletin, sizinle iletişime geçelim.

Konu seçiniz

Bunlar da İlginizi Çekebilir

dudak-dolgusu
Dudak Dolgusu

Yaşlanmaya bağlı olarak çeşitli faktörlerle üst derideki hyaluronik asit (HA) seviyes…

Devamını Oku
el-boyun-dolgusu
El - Boyun Dolgusu

İçerik Güncelleniyor...…

Devamını Oku
burun-dolgusu
Burun Dolgusu

İçerik Güncelleniyor...…

Devamını Oku