Uyluk (Bacak) Germe Estetiği (Thight Lift)

Uyluk germe ameliyatı, zayıflama ameliyatları ya da diyet yapmak suretiyle aşırı kilo kaybı sonrasında veya yaşlanma sürecinde oluşan uyluk içi sarkmalarını düzeltmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. Bu ameliyat esnasında genellikle liposuction da uygulanarak uyluk istenilen inceliğe ulaştırılmaya çalışılır. Akabinde uyluk iç tarafından ameliyat öncesinde planlanmış deri ve yağ dokusu çıkarılarak ciltteki sarkma azaltır ve daha estetik bir görünüm sağlanmış olur. Bu ameliyattan sonra uyluk iç tarafında dize kadar bazen de daha aşağısına kadar uzanan bir dikiş olur.

 

uyluk-germe-thight-lift

 

Avantajları

Daha estetik bir görünüm: Uyluk genelinde liposuction ile uyluğun inceltilmesi ve sarkmaların düzeltilmesiyle daha sıkı ve şekilli bir uyluk görünümü elde edilir. Bu incelme ve sarkmaların ortadan kalkması hastada artmış bir özgüven yaratmaktadır. **Fonksiyonel iyileşme: Bazı durumlarda, sarkan cilt ve yağ dokusunun uyluk bölgesinde yarattığı rahatsızlıkların azalması sağlanabilir.

Dezavantajları

Ameliyat riskleri: Tüm cerrahi işlemlerde görülebilecek komplikasyonlar bu ameliyatta da görülebilir. Bu nedenle uyluk germe ameliyatının da birtakım riskleri vardır, bunlar enfeksiyon, kanama, anesteziye bağlı komplikasyonlar gibi durumları içerebilir.

İyileşme süreci: Ameliyat sonrası iyileşme süreci bazen uzun olabilir ve kişinin normal günlük aktivitelere geri dönmesi zaman alabilir. Estetik beklentilerin karşılanmaması: Her zaman olduğu gibi, ameliyat sonrası elde edilen sonuçlar kişiden kişiye değişebilir.

İlgili İçerik:  Labioplasti (Vajen Dudak Küçültülmesi Estetiği)

Detaylı Bilgi İçin

Merak ettiğiniz konuları bize iletin, sizinle iletişime geçelim.

Konu seçiniz

Bunlar da İlginizi Çekebilir

vaser-liposuction
Vaser Liposuction

Vaser Liposuction, ses dalgalarını kullanarak yağ hücrelerini emmek için geliştirilmi…

Devamını Oku
karin-germe-estetigi
Karın Germe Estetiği

Sağlıklı ve daha güzel bir görünüm için egzersizler, diyetler veya alternatif tıp uyg…

Devamını Oku
liposuction
Liposuction

Fiziksel görünüm;  saç rengi, göz rengi ve boy gibi ailesel ve genetik faktörler…

Devamını Oku